Версія для друку
Четвер, 07 березня 2013 17:22

 

   

Культурно-мистецьку діяльність у районі забезпечує 91 клубне формування при установах культури.

Серед них шість колективів носять звання «народний». Це народне жіноче тріо «Мальви» Шацького РБК, народні ансамблі народної пісні «Горлиця» Шацького РБК (керівник Валентина Ханзерук) та «Лісова пісня» санаторію «Лісова пісня» (керівник Галина Корнелюк), народний фольклорний колектив «Молодички» Шацького МБК (керівник Ніна Вирович, заслужений працівник культури України), народний ансамбль народних інструментів «Веретено» Шацького РБК та народний фольклорний колектив «Острів’яночка» клубу с. Острів’я (керівник – Валентина Карамач).

Творча скарбничка ансамблю «Горлиця» складається з понад 100 українських народних пісень, авторських творів, обрядів. Пісенні перлини Шацького краю, обряди, що побутували споконвіків на наших теренах, знайшли тут своє автентичне забарвлення і неординарність.

Крім пісень, в репертуарі «Горлиці» є чималий арсенал народних забав, обрядів, веснянок, гаївок.

Колектив став постійним учасником всіх концертів та мистецьких дійств у районі. Співпрацює з університетом третього віку Шацького територіального центру обслуговування населення.

Більше як 40 років народний ансамбль народної пісні «Лісова пісня» плідно відроджує та популяризує фольклорні пісні, обряди, традиції та звичаї Волині.

Учасники колективу вивчають і виконують українські ліричні й жартівливі пісні. Вони завжди в творчому пошуку, збирають пісенні традиції  свого краю та традиційне мистецтво інших культур і народів, представляючи своє мистецтво за кордоном, виконують мовою оригіналу пісні того народу, де бувають з творчими поїздками.

Народний фольклорний колектив «Молодички» не тільки постійний учасник всіх концертів та мистецьких дійств у районі, а й успішно представляє район на регіональних оглядах та конкурсах, фестивалях, здійснює гастрольну діяльність з творчими візитами в республіки Польща, Білорусія. Щороку нараховується понад 60 творчих виступів шацьких «Молодичок» на районній, обласній та міжнародній сцені.

Випущено три диски: «Українські народні», «Зорепад» (з сучасними та польськими піснями)  і «Мелодії душі» (з авторськими піснями Ніни Вирович).

Особливе місце в творчості ансамблю займає активна співпраця з Влодавським повітом, котра триває уже понад 10 років. Щорічно колектив бере участь в науково-практичних конференціях, обрядових та музичних фестивалях, ювілейних торжествах, європейських днях добросусідства.  

Фольклорний колектив «Острів’яночка» був створений у 2004 році. Протягом свого існування плідно відроджує та популяризує фольклорні пісні, обряди, традиції та звичаї Волині. Зберігають не лише традиційний пісенний репертуар, мелодику, костюми, а й місцевий діалект, характерну манеру співу, притаманний йому колорит та голосову гаму. Дуже цікаві та самобутні, відтворені із забуття учасниками колективу обряди весілля, різдвяні традиції, щедрівки, обряд «водіння кози».

Поліський характер «Острів’яночки» підкреслює старовинний домотканий одяг.

У репертуарі аматорського колективу «Острів’яночка» зараз понад 150 пісень різного жанру - календарно-обрядові, звичаєві, соціально-побутові, історичні, повстанські, ліричні, жартівливі. Перлинами вважаються старовинні колядки і щедрівки, купальські та весільні пісні. Є своєрідні композиції обрядових пісень, обряди «Випікання короваю», «Водіння куста», «Спомагання молодим».

З перших днів свого існування ансамбль «Веретено» заявив про свою оригінальність і самобутність, став постійним учасником всіх концертів та мистецьких дійств у районі, приймає активну участь в обласних та регіональних заходах.

В народне тріо «Мальви» об’єдналися методисти Шацького РБК та викладач ДМШ, яких згуртувала між собою любов до пісні. Всі учасники мають фахову музичну освіту.

У їхньому репертуарі твори сучасних авторів, українські народні пісні, обрядові. Твори виконуються під фортепіано, фонограму та акапела.

    

    

 

 

 

 

 

 

Переглядів 6868 Останнє редагування Четвер, 29 жовтня 2020 10:50